Mirosław Jabłoński awansował do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski 2013. W rozegranych w Pile ćwierćfinałach żużlowiec częstochowskiego Włókniarza zdobył jedenaście punktów (3,1,2,3,2), zajmując trzecie miejsce w zawodach. – Na początku w złą stronę poszły korekty, ale później już skręciliśmy w dobrym kierunku i będąc pewnym awansu nie ryzykowałem zbytnio w ostatnim biegu, a Michał Szczepaniak mnie wyprzedził. Piła jeździ w niższej klasie rozgrywkowej i nie często mam okazję tu jeździć, a było widać choćby po Patryku Dudku, że startował na tym torze w zeszłym miesiącu – przyznaje gnieźnianin.

Klasyfikacja końcowa:
1. Adrian Miedziński - 14 (2,3,3,3,3)
2. Sebastian Ułamek - 12 (2,3,2,3,2)
3. Mirosław Jabłoński - 11 (3,1,2,3,2)
4. Rafał Okoniewski - 10 (1,2,3,2,2)
5. Patryk Dudek - 10 (2,2,3,2,1)
6. Michał Szczepaniak - 10 (2,1,2,2,3)
7. Adam Skórnicki - 9 (3,2,0,1,3)
8. Piotr Protasiewicz - 8+3 (0,w,3,2,3)
————————————————————————————————–
9. Mikołaj Curyło - 8+2 (1,3,1,1,2)
10. Oskar Fajfer - 7 (3,3,0,u,1)
11. Paweł Przedpełski - 7 (1,1,1,3,1)
12. Adam Strzelec - 4 (3,w,1,d,-)
13. Krzysztof Pecyna - 3 (0,2,0,1,d)
14. Ronnie Jamroży - 3 (d,1,2,d,-)
15. Piotr Dziatkowiak - 2 (1,0,0,1,0)
16. Adrian Szewczykowski - 1 (0,d,1,d,d)
17. Marcin Wawrzyniak - 0 (0)
18. Mateusz Borowicz - (d)

Bieg po biegu:
1. Skórnicki, Szczepaniak, Dziatkowiak, Pecyna
2. Strzelec, Dudek, Curyło, Protasiewicz
3. Jabłoński, Miedziński, Przedpełski, Jamroży (d/start)
4. Fajfer, Ułamek, Okoniewski, Szewczykowski
5. Ułamek, Dudek, Jabłoński, Dziatkowiak
6. Miedziński, Okoniewski, Szczepaniak, Protasiewicz (w/su)
7. Fajfer, Pecyna, Jamroży, Strzelec (w/u)
8. Curyło, Skórnicki, Przedpełski, Szewczykowski (d)
9. Protasiewicz, Jamroży, Szewczykowski, Dziatkowiak
10. Dudek, Szczepaniak, Przedpełski, Fajfer
11. Okoniewski, Jabłoński, Curyło, Pecyna
12. Miedziński, Ułamek, Strzelec, Skórnicki
13. Przedpełski, Okoniewski, Dziatkowiak, Strzelec (d/start)
14. Ułamek, Szczepaniak, Curyło, Jamroży (d/4)
15. Miedziński, Dudek, Pecyna, Szewczykowski (d/3)
16. Jabłoński, Protasiewicz, Skórnicki, Fafer (u/4)
17. Miedziński, Curyło, Fajfer, Dziatkowiak
18. Szczepaniak, Jabłoński, Borowicz (d), Szewczykowski (d)
19. Protasiewicz, Ułamek, Przedpełski, Pecyna (d/start)
20. Skórnicki, Okoniewski, Dudek, Wawrzyniak

Bieg dodatkowy o 8. miejsce:
21. Protasiewicz, Curyło

Kolejne zmagania o miano IMP odbędą się 20 czerwca w Krakowie.

Opublikowany: 17 maja 2013 , Aktualności

Created by Fotostube & Medialuk.

Oficjalna strona Mirosława Jabłońskiego